Сьогодні: понеділок, 17 червня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Біловодська РДАРайонВидатні діячі

Видатні діячі

27 02 2009,00:52 | Почесні громадяни Біловодщини

Мерцалова Ганна Григорівна народилася в 1921 році в Новодеркулі. В 1940 році вступила до педінституту. В 1941 році навчання працювала перервано війною. На фронті Ганна Григорівна була в санітарному поїзді воювала на 1-ом Білоруському, 2-му Білоруському, 1-му Українському фронті. Перемогу зустріла в Румунії. По закінченні інституту працювала вчителем, а потім і директором Новодеркульської СШ. Деркульська школа завжди була однією з кращих у районі завдяки Г.Г.Мерцаловій. За заслуги на ниві просвіти Ганна Григорівна Мерцалова нагороджена орденом Леніна.
Удостоєна звання «Почесний громадянин Біловодщини» рішенням сесії районної ради № 18/4 від 06.06 2001 року за великий особистий внесок у розвиток соціального і духовного потенціалу району, виховання майбутнього покоління.

 

 

 

 

 

Коцарев Олександр Йосипович народився в 1938 році. Трудову діяльність розпочав механіком в рідному колгоспі ім.. Кірова. В 1965 році земляки обрали його головою колгоспу. Під його керівництвом в колгоспі почала з’являтися нова техніка, підвищилися врожаї, прокладалися асфальтовані дороги, збудували Будинок культури, дитячий садок. Все будували господарським способом. З часом колгосп імені Кірова став славитися щедрими врожаями, тритисячними надоями молока, хорошою привагою тварин. За роки свого головування Олександр Йосипович вніс вагомий вклад у розвиток сільськогосподарського виробництва.
Олександр Йосипович удостоєний звання «Почесний громадян Біловодщини» рішенням районної ради від 06.06.2001 року за великий внесок у розвиток сільського господарства району і вирішення соціальних проблем села.
 

 

 

 

 

 

Форощук Петро Іванович народився у 1926 році в с. Сбуріївці Херсонської області. В 1946 році вступає до сільгосподарського інституту. З 1964 року по 1978 рік працював першим секретарем Біловодського Райкому партії України. Тут у повній мірі проявився його талант керівника. За роки керівництва П.І.Форощука була здійснена велика програма будівництва об’єктів соціально-культурного значення. Серед них: районний парк культури і відпочинку, піонерський табір «Зоря», стадіон «Юність», районний Будинок культури. Заслуги Петра Івановича були високо оцінені батьківщиною. Він нагороджений орденами «Знак пошани», «Жовтневою Революції», двома орденами «Трудового Червоного Прапора».
Петро Іванович удостоєний звання «Почесний громадянин Біловодщини» рішенням сесії районної ради № 18/4 від 06.06.2001 року за великий особистий внесок у розвиток економічного, соціального та духовного потенціалу району.
 

 

 

 

 

Каптьол Анатолій Павлович народився в 1939 році в селі Мала Токмака Запорізьської області. Закінчив Мелітопольський інститут механізації і електрифікації сільського господарства. В 1968 році – головний інженер колгоспу ім.. Калініна Біловодського району. З 1971 року керуючий «Сільгосптехнікою». У 1979 році Анатолія Павловича було обрано головою виконкому Біловодської районної ради народних депутатів. Цю посаду обіймав до 1985 року, а потім став першим секретарем Біловодського райкому Компартії України. За ці роки багато було зроблено для району, особливо це стосується будівництва об’єктів соціально-культурного призначення. 
Анатолій Іванович удостоєний звання «Почесний громадянин Біловодщини» рішенням сесії районної ради № 18/4 від 6 червня 2001 року за великий особистий внесок у розвиток економічного, соціального і духовного потенціалу району.Окопний Степан Георгійович народився 4 квітня 1939 року на хуторі Ново-Полтавка Чертковського району Ростовської області. Після школи розпочав свою трудову діяльність, згодом успішно закінчив Луганський сільськогосподарський інститут. Був направлений на посаду головного агронома колгоспу «Булавінський» Ново псковського району. Зарекомендував себе як умілий керівник і неординарна особистість, порядна і щира людина. З 1975 року його було запрошено на партійну роботу, був головою Біловодської районної ради та районної держадміністрації. Завдяки Степану Георгійовичу в районі велось будівництво вузла зв’язку, шкіл, дитячих садків, Будинків культури, магазинів, житла. Крім того зусиллям керівників райцентру створено парк культури і відпочинку. У 1985 році був запалений блакитний факел природного газу, який став початком газифікації району. За самовіддану працю С.Г.Окопного відзначено орденом «Знак Пошани», медалями «За сумлінну працю», «Ветеран праці», пам’ятною медаллю «За будівництво магістрального газопроводу «Союз». 
Степан Георгійович удостоєний звання «Почесний громадянин Біловодщини» рішенням сесії райради № 18/4 від 06.06.2001 р. за великий особистий внесок у розвиток економічного, соціального і духовного потенціалу району.


Чумак Олег Володимирович народився 22 травня 1970 року в селі Зеликівка. Спортом почав займатися з п’ятого класу під керівництвом В.Самардака. Його успіхи: неодноразовий чемпіон і рекордсмен України по важкій атлетиці (штанга), чемпіон Європи (Чехія, 1994 р.) та миру (Австралія, Мельбурн, 1993 р.) у командному заліку; чемпіон Європи у штовханні (Таїланд, 1997 р.); учасник 26 Олімпійських ігор (США, Атланта), зайняв 7 місце. Учасник 5-ти чемпіонатів Європи та 5-ти чемпіонатів світу.
Олег Володимирович удостоєний звання «Почесний громадянин Біловодщини» рішенням сесії райради № 18/4 від 06.06.2001 р. за великі досягнення у розвитку спорту.
 


 

 

 

 

 


Надольний Іван Григорович народився в 1928 року в с. Кіровка (зараз Новолимарівка). Після школи вступив в Старобільский ветеринарний технікум. В 1960 році назначений управляючим відділення Лимарівського конезаводу. За великі досягнення в розвитку сільськогосподарчого виробництва Надольному І.Г. в 1966 році було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. З 1980 року займав посаду директора Лимарівського конезаводу. 
Іван Григорович удостоєний звання «Почесний громадян Біловодщини» рішенням районної ради № 19/5 від 28.08.2001 року за великий внесок у розвиток сільського господарства району і вирішення соціальних проблем, активну участь у роботі по посиленню турботи про ветеранів війни та праці.
 

 

 

 

 Єфремов Олександр Сергійович - депутат Верховної Ради України, колишній депутат обласної ради по Біловодському округу. Його заслуги за період з 1998 року:
- це повне погашення заборгованості по пенсіям, зарплатам;
- виконання величезного об’єму робіт по газифікації сіл та селища, реанімуванню і завершенню будівництва комплексу центральної районної лікарні, інших соціальних проблем;
- вирішення інших соціальних проблем, вжиття заходів, які дозволили різко покращити становище ц сфері освіти, культури, у агропромисловому секторі району та ін.
Олександру Сергійовичу присвоєно звання «Почесний громадянин Біловодщини» рішенням сесії райради № 14/2 від 17.08.2004 р. за видатні заслуги перед населенням, величезний особистий внесок у економічний, соціальний і духовний розвиток району, велику організаторську роботу по розвитку місцевого самоврядування.
Гудзенко Олександр Павлович – депутат обласної ради по Біловодському виробничому округу, генеральний директор Луганського обласного комунального підприємства «Фармація». При безпосередньому сприянні депутата обласної ради проведена величезна робота по газифікації району, завершено будівництво комплексу центральної районної лікарні, реконструкція діючого Свято-Троїцького соборного храму, вирішено і продовжує вирішуватися цілий ряд питань, пов’язаних із соціальним захистом громадян, наданням їм медичної і матеріальної допомоги, а також допомоги підприємствам, організаціям, школам, закладам медицини і культури по укріпленню їх матеріальної бази, створенню необхідних умов для праці, навчання і відпочинку населення району.
Олександру Павловичу присвоєно звання «Почесний громадянин Біловодщини» рішенням сесії райради № 21/2 від 09.09.2005 року за значний особистий внесок у розвиток економічного, соціального і духовного потенціалу району, а також видатні заслуги перед мешканцями Біловодщини.


 

Володимир Олексійович Самардак народився 07 грудня 1952 року. За спеціальністю вчитель фізики та математики. Загальний трудовий стаж Самардака В.О. складає 43 роки, у тому числі на  тренерській роботі – 21 рік.

Трудова діяльність:

 1970 р. - слюсар шахти „Червоний партизан”, Свердловський район Луганської області.

1971-1979 рр. - навчання в Луганському педагогічному інституті.

1974-1976 рр. - служба в лавах Радянської армії.

1979-1980 рр. - вчитель фізики та математики Новолимарівської восьмирічної школи Біловодського району Луганської області.

1980-1985 рр. - директор Зеликівської восьмирічної школи Біловодського району Луганської області.

1985-1988 рр. - директор Біловодської середньої школи № 1.

1988-2002 рр. - вчитель фізики та математики Біловодської середньої школи № 1.

З 1992 до 2002 року – тренер за сумісництвом з важкої атлетики СДЮШОР облради „Колос”.

З 2002 року-тренер з важкої атлетики СДЮШОР обласної ради „Колос”.

З 2000 року -  депутат Біловодської районної ради чотирьох скликань.

         Володимир Олексійович – майстер спорту СРСР з важкої атлетики, заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії, старший тренер збірної команди області з важкої атлетики. Виховав 20 майстрів спорту та 5 майстрів спорту міжнародного класу-багаторазових призерів Чемпіонатів Світу, Європи, України та Луганської області. Серед них: Олег Чумак, Юлія Деркач, Катерина Дрюмова, Яна Дяченко, Леонтій Мирошник.

Присвоєно  почесне звання  „Заслужений працівник  фізичної культури і спорту України”. 

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну життєву позицію, вагомий внесок у розвиток фізкультури і спорту  району та області в цілому Володимиру Олексійовичу рішенням № 11/1 від 23.03.2012 р.  одинадцятої сесії Біловодської районної ради було присвоєно звання «Почесний громадянин Біловодщини» .        


 


27.02.2009,00:52 | Почесні громадяни Біловодщини
11.02.2009,17:38 | Видатні діячі Біловодщини
22.01.2009,13:36 | Вони прославили Біловодщину
18.12.2008,14:19 | Командир Біловодського ескадрону Козюменський В.Т.

||
Біловодська районна державна адміністрація
92800, Україна, смт. Біловодськ, вул.Леніна, 130
Тел. (06466) 9-16-31, факс 2-02-36
Веб-сайт: http://bv.loga.gov.ua
E-mail: gosadm@bv.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.bv.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Біловодська РДА